Nasze atuty

LOKALIZACJA

Budynek wolnostojący, dwupiętrowy spełniający wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny.
Posiada wentylację i instalację przeciwpożarową.
Obiekt został całkowicie dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci.
Posiada przestronne, kolorowe sale z  łazienkami.
Wszystkie mebelki, zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt terenowy na placu zabaw posiadają certyfikat bezpieczeństwa.

WYŻYWIENIE

Przedszkole prowadzi własną kuchnię, która spełnia wszystkie normy żywienia zbiorowego.
Codziennie Panie kucharki przygotowują w niej trzy smaczne, urozmaicone posiłki.

OGRÓD

Nasz plac zabaw to ogród wyposażony w sprzęt terenowy do zabaw, trzy duże przykrywane  piaskownice, górkę, służącą do zabaw zarówno latem, jak i zimą do jazdy na sankach.
Plac  zadrzewiony, ogrodzony ze wszystkich stron.

GODZINY FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA

Przedszkole jest czynne
codziennie w godzinach od 6.30 do 18:00
Funkcjonuje przez 11 miesięcy w roku.

BOGATY PROGRAM EDUKACYJNY

W swojej pracy wspieramy się nowatorskimi metodami pracy. Stosujemy:
Edukację matematyczną według koncepcji E. Gruszczyk-Kolczyńskiej -
„Dziecięca matematyka",
Metodę Ruchu Rozwijającego”- Weroniki Sherbone,
Gimnastykę twórczą według koncepcji C. Orffa i R. Labana,
Metodę Dobrego Startu - Marty Bogdanowicz,
Pedagogikę zabawy,
Kinezjologię edukacyjną - P.Denisona,
elementy dramy,
techniki C. Freineta…

OFERTA KULTURALNA

Raz w miesiącu organizowane jest widowisko teatralne lub koncert w przedszkolu organizowany przez Zielonogórską Filharmonię.
Ponad to dzieci biorą udział w imprezach, licznych konkursach, przeglądach organizowanych przez nasze przedszkole i inne placówki.
Promowane jest również czytelnictwo dla dzieci poprzez współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną - Akademia Pana Kleksa. Oddział dla dzieci. A także aktywność twórcza w ramach warsztatów plastycznych w Domu Harcerza.

PERSONEL

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
Wszyscy nasi pracownicy posiadają aktualne szkolenia BHP, ukończony kurs z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz aktualną książeczkę sanepidu z badaniami upoważniającymi do pracy z dziećmi.