Akcja "Szlachetna Paczka"

2013-01-10 21:18:56

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”.

Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Nasze Przedszkole objęło pomocą jedną rodzinę wielodzietną. Zebraliśmy kilkanaście kartonów produktów żywnościowych, artykułów szkolnych, odzieży, środków czystości, zabawek. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.