Wszystkie kolory świata

2012-02-09 20:56:33

Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu ,,Wszystkie kolory świata’’ organizowanego przez UNICEF Poland

Celem projektu jest: • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone W ramach akcji przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowywały specjalną charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały jakiego kraju reprezentantem jest ich laleczka, jaki ma kolor skóry, jak jest ubrana i jakie nosi imię . Tymi informacjami dzieci uzupełniły„akt urodzenia” laleczki. W przedszkolu odbył się ,,Dzień wszystkich kolorów świata’’. Starsze grupy miały za zadanie przygotować prezentacje wybranego kraju czy koloru skóry. Tygryski wcieliły się w Indian, Biedronki w czarnoskórych, Myszki reprezentowały azjatów a Krasnale rasę białą. Każda grupa zaprezentowała zabawy z danego regionu świata, tańce, stroje. Przedszkole przystąpiło także do konkursu na najoryginalniejszą laleczkę Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej placówce. Konkurs jest prowadzony na Facebooku, na oficjalnej stronie UNICEF Poland miedzy 20 stycznia 2012r. a 17 lutego 2012r. W specjalnie przygotowanej galerii zdjęć, umieszczane są zdjęcia nadesłanych na konkurs laleczek, a użytkownicy i fani UNICEF mogą oddawać głosy na swoją ulubiona laleczkę . W planach mamy jeszcze do zorganizowania spotkanie wszystkich dzieci i rodziców ,którzy wykonali laleczkę. Zostaną wręczone nagrody a przede wszystkim, każda laleczka będzie mogła być zaadoptowana przez chętne osoby .